PUBG en iyi ayarlar, FPS arttıran grafik ayarları

PUBG en iyi ayarlar 2018 bünyesinde düşmanlarınızı alt etmenizi sağlayacak grafik ayarları bulunuyor. Oyunun daha akıcı bir şekilde işlemesini sağlayacak pubg fps ayarları ve pubg denetim ayarları da diyebiliriz. PUBG grafik ayarları doğru bir halde yapıldığında düşmanlarınızı öldürmeniz daha da kolay olacaktır. Dünyaca ünlü oyuncuların pubg ayarlarından alıntı yaparak hazırlanan bu ayarlara makalenin devamında ulaşabilirsiniz.

Playerunknown’s Battlegrounds ayarlarının doğru bir durumda yapılması düşmanınızı daha başarılı görebilmenizi sağlar. Böylece uzaktaki hasımları daha rahat seçebilirsiniz.

Bazı alelade yöntemler var ve bu ayarlar neticesinde oyunun oynanmasını ciddi ölçüde etkileyebilecek bazı önemli ayrımlar uygulanmaktadır. Grafik ayarıyla fark ettiğimiz birtakım artılar size aktaracağız.

İlk önce, çözünürlük amacıyla 1920×1080 (1080p HD) kullanıyoruz. PUBG, 4K (3840×2160) desteği sunuyor, fakat makinemiz amacıyla oldukça yüksek kalıyor ve hatta birtakım üst düzey sistemler bile oyunda problem yaşayabiliyor. PUBG en iyi ayarlar oyunu daha akıcı oynamanızı elde edecektir.

Anti-aliasing (Kenar yumuşatma): Nesnelerin etrafındaki pürüzlü kenarları yumuşatır. Bunu özelliği açarsak genel görüntü temizlenir, fakat frame düşmesi yaşayabilirsiniz. Biz “Yüksek” ayarını kullandık, ancak “Yüksek” ve “Ultra” arasında görsel olarak birçok ayrım yoktur.

Shadow (Gölgeler): En azından “Orta” yı kullanmanız önemlidir. “Düşük” ve “Çok Düşük” oyuncu modelinin gölgesini oluşturmaz. Bir oyuncunun gölgesini görebilme, rakipleri içeride kovuşturmak ve düşman hareketini anlamak amacıyla fazla önemlidir. Özellikle gölgesini gerçek oyuncu modelinden önce görürseniz, ölüm ile hayat arasındaki farkı anlayabilirsiniz.. Ancak, “Yüksek” ve “Çok Yüksek” sisteminizi ağır bir durumda yoracaktır.

Foliage (Yeşillik): Fırça ve çimen detaylarını değiştirir, lakin oyunda meydana çıkan miktarı etkilemez. Hem de, çimlerin çıktığı uzaklığı de etkilemez. Kapatarak bir avantaj elde etmeyeceksin.

View Distance (Uzaklık): Olabildiğince çok nesneyi görmemize yardımcı olmak amacıyla Görünüm Uzaklığı düzenlenmelidir. Sniper tüketiyorsanız ve ya yüksek bir görüş yönünden adamları izlemeye çalışıyorsanız, yüksek olması avantajdır. Uzaklık ayarları, oyuncu modellerinin göründüğü uzaklığı etkilemez.

Post-processing (Rötuş): Ambiyans ve hareketli aydınlatma benzeri efektleri kapsar. “Düşük”, ambiyans tıkanıklığı verir, ki bu dikkate kıymet görsel bir gelişmedir. “Yüksek”, bir tür meydan derinliği katacak ve Çok Yüksek, çiçeklenme ve güneş ışınları gibi dinamik aydınlatma efektleri ekleyecektir.

Effects (Etkiler): Alevler ve ya patlamalar gibi görsel efektleri oluşturmak için sarfedilen parçacıkların sayısını belirler. Yüksek fazla güzel bir görünüm karşılamaktadır, fakat düzen yangın ve patlamalarda ekranı doldurunca performans düşüşü yapacaktır. Bu nedenle orta civarda tutacağız.

Texture (Doku): Yüzeylerin ayrıntısını geliştirir. Yeterince bayağı, lakin en azından “Orta” öneririz zira “Düşük” balçık gibi görüntü anlamına geliyor.

Screen Scale (Ekran ölçeği): 100’ün üstüne çıkarsa, oyun daha yüksek çözünürlüklü bir manzara kazanacak ve ekranınıza uyacak şekilde küçültecektir. Oyunu daha başarılı bir hale getirirken, fps’i daha yüksek tutmayı tercih ettiğimiz için bu ayarı sabit tutacağız.

Motion Blur (Hareket Bulanıklığı): Kamerayı hareket ettirirken hız hissi katarken bulanıklık efekti yaratır ancak bu çoğunluk ile tercihiniz ile ilgilidir.

Yukarıda PUBG grafik ayarlarının ne anlama geldiğini açıkladık. Bu ayarların hangi şekilde olması sizin işinize fayda ondan bahsedelim.

PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları
PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları

Tabi ki ekran ölçeği (screen scale) ayarının 120 de olması daha ayrıntılı doku filtrelenmesine sebep olur ama oyunun şuanki optimizasyonu amacıyla en uygun olanı budur ancak isteyen 90 da yapabilir şunu da ihmal etmeyin ekran ölçeği FPS’nin düşmesinde iri rol oynar.

PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları
PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları

Yukarıdaki ayarların dışında bilgisayarınızın fps değerine göre oyun içi fps limitini ayarlamanız size olabildiğince kesintisiz bir tecrübe sunacaktır. Aşağıdaki ayarları bilgisayarınızın parçalarına göre ayarlamanız gerekecek. Eğer bilgisayarınızın düşük bütçeli olduğunu düşünüyorsanız lobi fps litimi değerini 30’a çekin.

Oyun içi fps limiti bilgisayarınızın oyun içerisinde aldığı fps limiti ile aynı olsun. Mesela normal şartlarda oyun içinde 90 fps alıyorsanız bu ayarı 90’a sabitlemenin sizin amacıyla yararı olacaktır. Bu ayarlar düşük bütçeli bilgisayar sahibi arkadaşlar amacıyla olabildiğince yararlıdır. PUBG en iyi ayarlar tabiri aslen sisteminize ve size bağlıdır. Eğer bilgisayarınız ısınıyor ve zorlanıyorsa ayarları en düşüğe çekmeyi gözden geçirin.

PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları
PUBG en iyi ayarlar, FPS arttırmanızı sağlayacak grafik ayarları
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara