Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?

Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir? Güzellik kavramı yüzyıllar boyunca kadın için en önemli silahı olmuş, popüler olmalarını güzelliklerine bağlamışlardır. Gerek Yunan mitolojisindeki Afrodit gerek Roma mitolojisinde karşılığı olan Venüs Mars’ı diğer adıyla Ares’i güzelliği ile etkilemiştir. Tarihte birçok savaş prenseslerin ve kraliçelerin güzellikleri uğruna yapılmıştır.

Paris; Helen için savaşmış, büyük kayıplar verilmesine yol açmıştır. Bu tarihin ilerleyen dönemlerinde devam etmiştir. Popüler kültürün gelişmesiyle birlikte güzellik anlayışı emperyal sisteme bağlanmış ve bunun üzerinden şirketler para kazanmaya başlamıştır. Elbette film aktrisleri ve mankenlerin hepsi birbirinden güzeldir ancak bazı ünlüler vardır ki insanı kendilerine hayran bırakmışlardır. Makyaj şirketleri bu kadınları kullanarak insanların akıllarında iz bırakmış, bunun sayesinde de hem şirketler para kazanmış hem de ünlü güzeller şöhretine şöhret katmıştır. Dünyaca ünlü olanları ve Türkiye’nin en güzel kadınını ele almak daha doğru olur.

Yabancı En Güzel Kadın:
1950’li yıllara bakacak olursak o dönemin en güzel kadını şüphesiz ki Marilyn Monroe’dur. Tüm erkeklerin hayalini süsleyen bu kadının ünü öyle geniş kitlelere yayılmıştır ki İkinci Dünya Savaşı’nda dolaşarak askerlere moral vermiştir. Dünya üzerinde güzellik ve dünya güzeli algısı neredeyse onar yıllık aralıklarla değişmiştir. Çünkü insanoğlunun aklındaki güzel kadın her zaman genç olmuştur. Her ne kadar itiraz edip kadınlar şarap gibidir diyenler olsa da bu yadsınamaz gerçektir. Günümüze gelindiğinde onun yerini Scarlett Johanson almıştır. Kendilerine has duruşları ve seksilikleri ile tüm herkesin aklını başından almaktadırlar.

Marilyn Monroe - Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Marilyn Monroe – Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Scarlett Johanson - Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Scarlett Johanson – Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?

Türkiye’nin En Güzel Kadını:
Türkiye’de güzellik denildiğinde akla şüphesiz ki Türkan Şoray gelmektedir. Bakışıyla, duruşuyla, zarifliğiyle tüm herkesi kendine hayran bırakmaktadır. Günümüzde genç nesilden ise Türkan Şoray kadar güzeli bulunmasa da onun tahtına aday olabilecek Fahriye Evcen bulunmaktadır.

Türkan Şoray - Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Türkan Şoray – Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Fahriye Evcen - Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Fahriye Evcen – Dünyanın En Güzel Kadını Kimdir?
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara