Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?

Facebook mavi tik alma ve hesap doğrulatma işlemini nasıl yapacağınız ile ilgili fikir sahibi olacaksınız. Bu işlemi yapmadan önce bilmeniz şart olan ayrıntılar vardır. Bu ayrıntıları dikkate almanız gerekir. Şayet yanlış bir işlem yapıp facebook mavi doğrulama sembolü talebiniz reddedilirse 30 gün süresince beklemek zorunda kalırsınız. Bu sebeple başarılı bir müracaat yapmak istiyorsanız aşağıda verilen direktifleri yerine getirmeye önem vermelisiniz.

Facebook mavi tik alma işlemini müracaat şeklinde yapacaksınız. Lakin bu işlemi yapmadan önce facebookun bir kaç ikaz ve izah metni olacaktır. Aşağıda yer alan ikaz ve izahlar facebooka aittir.

+Mavi doğrulama sembolü insanların bir Sayfanın veya popüler bir profilin gerçek olduğunu bilmesini sağlar.

+Uygun markalar, medya kuruluşları ve bilinen kişilerin Sayfa veya profillerine mavi doğrulama sembolü ilave ederiz. Mavi doğrulama sembolüne uygunluk, hesabın eksiksizliği, ilkelere uygunluk ve insanların gösterdiği alaka düzeyi gibi çeşitli etkenlere bağlıdır.

+Şu anda mavi doğrulama sembolü istemek .

Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?

+Hesabınızda mavi doğrulama sembolü yoksa, insanlara kimliğinizin gerçek olduğunu bildirmenin başka yolları da vardır. Sözgelimi resmi web sitenizde, Instagram profilinizde veya Twitter hesabınızda Facebook profilinizin veya Sayfanızın irtibatına yer verebilirsiniz.

+Para karşılığında mavi doğrulama sembolü sağlayacağını söyleyen kişilere veya işletmelere katiyen saygı göstermeyin. Mavi doğrulama sembolleri parayla satılmaz. Mavi doğrulama sembollerini satmakla alakası olan tüm hesapların sembolleri kaldırılacaktır. Ayrı olarak, mavi doğrulama sembolünü hesaplardan kaldırma hakkını yetkimiz dahilinde gizli meblağız.

Hayır. Instagram hesabınız doğrulanmış bir Facebook Sayfasına bağlanmış olsa dahi otomatik olarak doğrulanmaz.

Kimi hesaplar Instagram tarafından doğrulanarak kimliklerinin gerçek olduğu bilgisi insanlara sunulmaktadır. Bir hesap doğrulandığında, aramada ve profilinde hesap isiminin yanında mavi bir doğrulanmış sembolü görünür.

Doğrulanmış sembolleri olan hesaplar Instagram’daki bilinen kişilere, ünlülere ve evrensel markalara aittir. Bu hesaplara doğrulanmış sembolünün verilmesinin sebebi, taklit edilme ihtimallerinin yüksek olmasıdır. Instagram topluluğundaki insanların izlemek istedikleri gerçek kişi ve markaları kolayca bulabilmeleri için hesapları doğruluyoruz.

İlk olarak facebook hesabınıza giriş yapın. Hemen peşinden kullandığınız tarayıcının adres çubuğuna www.facebook.com/help/contact/357439354283890 yazıp git diyin veya klavyenizden enter tuşuna tıklayın. Karşınıza aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır.

Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?
Facebook Mavi Tik Alma ve Hesap Doğrulatma Nasıl Yapılır?

Giriş meselenini deklarasyonun isimli alan karşınıza geldi. Burada ”Meselenin izahı” isimi altında sizden talebinize yönelik bazı şeyler yazmanız beklenmektedir. Facebook hesabınızın doğrulanmasını, başka bir deyişle mavi tik almasını isteyeceksiniz. Bununla alakalı aşağıda yer alan örnek metini inceleyin.

Meselenin izahı bölümüne yazılacak örnek metin;

Sayın yetkili, adresiniz@gmail.com adresi üzerinden giriş sağladığım, @facebookhesabınızınismi kullanıcı isimli hesabımın (sayfamın) doğrulanmış hesap, başka bir deyişle mavi tik alması hususunda yardım istemekteyim. Dünya genelinde milyarlarca kişinin kullandığı facebookta takipçilerimin bana çok daha rahat ulaşabilmelerini sağlamak, düzmece hesaplar üzerinden oluşabilecek mağduriyetlerin önüne geçebilmek hesabına hesabımın onaylanmış hesap olması hususunda yardımlarınızı bekliyorum.

Şeklinde bir metin girebilirsiniz.

Dosyaları seç bölümüne ise hesabınızın size ait olduğunu ispat etmek kasıtıyla kimliğinizin ön ve arka yüzünü seri numaraları kapalı bir şekilde ilave edebilirsiniz. Talebiniz konusunda size en kısa müddet içerisinde geri dönüş sağlayacağız bilgisi verilecektir.” şeklinde bir bilgi iletisi verecektir. Bundan sonra facebook üzerinden gelecek yanıtı izlemelisiniz.

Yapacağınız işlemler neticeninde hesabınız netlikle mavi tik alacak diye bir söylem mevzubahis değildir. Bunun garantisi verilmemektedir. Tamamiyle facebook yetkililerinin karar verme yetkisine kalmıştır.

Mavi tik aslında bilinen kişilerin, belli bir kitleye hitap edenlerin hesaplarına verilmektedir. Şayet böyle bir kitleniz ve gayeniz yoksa tabii olarak mavi tik alamayabilirsiniz.

Sizlere para karşılığı mavi tik alacağını söyleyenlere itimat etmemeniz gerektiğini zati facebook yaptığı izahlarda belirtiyor. Bu hususu dikkate alıp paranızı kaptırmamanızı öneririz.

Burada anlatılanlar onaylanmış hesaba nasıl sahip olunduğunun somut örneğini içerir. Müracaat esnasında mavi tik almanız sizin kabiliyetli ellerine kalıyor. Facebook mavi tik alma konusuyla alakalı yaşadığınız meseleleri ve aldığınız yanıtları yorum alanından paylaşıp bu işlemi yapmak isteyenlere yardımcı olabilirsiniz.

Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara