Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili)

Fortnite fps arttırma işlemi ile oyun içerisinde fazla daha kesintisiz ve etkili bir performans gösterebilirsin. Fortnite kasma problemi yaşıyorsan ve bu sorun yüzünden oyunu oynamaktan gerçekten sıkıldıysan burada yer edinen Fortnite fps arttırma işlemleri gerçekten işine yarayacak. Fortnite drop sorunu ve fps problemleri oyuncuların korkulu rüyasıdır. Çünkü rakiplerinizde drop, fps, ping vesaire bu cinsten sorunlar yoksa işiniz gerçekten fazla zor. Ben onu evvel vurdum ve ya tam üstüne nişan almıştım benzeri problemler ile karşılaşmanız kaçınılmaz. Bu sebeple size fortnite fps arttırma içeriğinde yapılması gerekenleri paylaşıyoruz.

Frame Per Second yani saniye başına düşen görüntü sayısıdır. Bu görüntü sayısı monitörünüzün hertz değerinden yüksek ise sıkıntı yoktur. Eğer düşük ise oyunda takılmalar, görüntü atlamalar yaşanır. Yani 60 hertz monitörün var ise 60 fps almanız yeteri kadar olacaktır fazlasına gerekseme yoktur.

FPS problemimizin en iri kaynaklarından biriside ekran kartı ayarlarımızın performans yerine kalite modunda çalışmasıdır. Adım adım performans moduna nasıl alacağınıza bakalım.

    1. Masaüstü > sağ tık > nvidia kontrol masası
Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)
Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)

2. üç boyutlu ayarları > görüntü ayarlarını önayarla yap > benim tercihlerimi kullan ve şunlara değer ver > full performans

Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)
Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)

3. 3d ayarları > 3d ayarlarının yönetilmesi sekmesinde olan ayarları yukarıdaki resimde olduğu gibi yapın

Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)
Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)

Amd ekran kartınızın denetim merkezine gidin.

Oyunlar’a gelin.

Oyunu seçin. Eğer gözükmüyorsa manuel ilave edin.

Ardından Oyunu seçin ve;

Mozaik Döşeme: Uygulama ayarlarını geçersiz kıl
Kare Hızı Denetimi: Her zamanlarda kapalı
Doku Filtreleme: Uygulama ayarlarını geçersiz kıl
Örtüş Önleme: Uygulama ayarlarını geçersiz kıl

Yine denetim merkezine gelin. Oyunu seçin. Değiştirilebilir grafikleri yapılandırmasına gelin ve oyunun grafik ayarlarını yüksek performans olarak değiştirin. AMD ekran kartlarının arayüzleri farklı olabilir. Fakat mantık aynıdır. Aynı mantıkla ekran kartınızın ayarlarını yapabiliyorsunuz.

Epic Games launcher’ı çalıştırın, kırmızı ok ile işaretlediğim çarka sonrasında settings’e tıklayın.

Açılan pencerede ilk ok ile işaretlediğim yeri tikledikten sonra -malloc=system -USEALLAVAILABLECORES -nomansky mat_antialias 0 bu kodları kopyalayıp alt kısımdaki alana yapıştırın.

Oyun içi görüntü ayarlarınızı her zaman en düşükte tutun. Kalite doğal olarak ki de kötü oluyor ama donmadan, görüntü atlamadan bir oyun oynamak arzu ediyorsanız yapmak zorundasınız. Oyuna girdikten sonra sağ üst kısımdan video ayarlarına girebilirsiniz. Bütün ayarları en soldaki yani en düşük yapın.

Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)
Fortnite FPS Arttırma (+100 FPS Garantili Etkili Yöntem)
  1. Kasanızın düzenli olarak toz temizliğini yapın, olasıysa bir kapağı açık şekilde oynayın. (ısınmayı azaltır)
  2. İşlemci macununuzu yenileyin. FPS düşüklüğünün başlıca kaynaklarından biriside işlemcinin ısınmasıdır. İşlemci macununuzu yenileyerek işlemcinin ısınmasının biraz önüne geçebilirsiniz. Advanced SystemCare, ccleaner gibi programlarla sürekli olarak bilgisayarınızı taratın.
  3. Ekran kartı sürümünüz her zaman güncel olsun.
  4. Bilgisayarın en yüksek performansı ilk açıldığı zamandır, oyun oynayacağınız zaman bilgisayarı kapatıp açın.
  5. Masaüstünüz her zaman temiz olsun, luzumsuz şeyler bulunmasın.
  6. Masaüstü arka plan fotoğrafınız komplike olmasın, olasıysa düz kara fotoğraf koyun.
  7. Oyun çalışırken fonda virüs uygulamaları dahil hiçbir şey çalışmasın. Oyun rollendirirken yapılan en büyük yanlışlardan biriside fonda chrome üzerinden müzik dinlemek. Chrome işlemcinizi yorarak yavaş çalışmasına sebep olur.
  8. Bilgisayarım > Özellikler > Gelişmiş düzen ayarları > Performans > Ayarlar > Görsel Efektler > “En iyi performans amacıyla ayarla” adımlarını izleyerek bilgisayarı en yüksek performans amacıyla ayarlayın.
Yorumlar (Yorum yapılmamış)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Bir Şeyler Ara